aktywnosc fizyczna, sport

Aktywność fizyczna

Jednym z elementów kuracji odchudzających jest aktywność fizyczna. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom fizycznym wspomagamy proces odchudzania, a uzyskane rezultaty w postaci utraty kilogramów są zdecydowanie szybsze i trwalsze.

Na początku warto uświadomić sobie, w jaki sposób pozbywamy się tkanki tłuszczowej. Redukcja masy ciała ma miejsce wówczas, kiedy nasz organizm jest na ujemnym bilansie energetycznym. Możemy to osiągnąć na dwa sposoby:
⇒ za pomocą diety o kaloryczności niższej niż nasza całkowita przemiana materii (CPM)
⇒ lub dzięki aktywności fizycznej.

Leczenie otyłości Bydgoszcz – ćwiczenia, aktywność fizyczna

leczenie otylosci w bydgoszczy
leczenie otyłości

Każdy pacjent naszej poradni dietetycznej w Bydgoszczy, dostaje wskazówki odnośnie ćwiczeń fizycznych. Dostosowujemy je do stanu Twojego zdrowia oraz ułożonego planu żywieniowego.

To od Ciebie zależy na co się zdecydujesz. My preferujemy „szybki marsz”. Dlaczego:

  • każdy (*bez problemów zdrowotnych) jest w stanie go włączyć do dnia codziennego, wystarczy kilkanaście/kilkadziesiąt minut każdego dnia,
  • nie wymaga specjalistycznego sprzętu,
  • nie obciąża Twojego organizmu, w porównaniu do innych ćwiczeń fizycznych (m.in biegania, intensywnych ćwiczeń cardio)

Miejcie na uwadze, że każda aktywność fizyczna, nawet ta najmniejsza jest lepsza od nic nie robienia. Nie o to chodzi, abyście od razu rzucali się na głęboką wodę. Ważna jest systematyczność i ciągły progres w postaci małych kroków.

Diety i plany odchudzające dla sportowców/osób zawodowo uprawiających różne dyscypliny sportowe

  • dopasowujemy dietę do Twojej dyscypliny sportowej,
  • na bieżąco dokonujemy korekt w jadłospisie, w zależności od uzyskiwanych rezultatów (zazwyczaj uzależniamy je od wyników analizy składu ciała – utraty tkanki tłuszczowej,
  • pomagamy w doborze suplementów (jeżeli takowe są faktycznie potrzebne)
diety odchudzajace dla sportowcow
diety dla sportowców

Diety naszego gabinetu dietetycznego rozpisywane są indywidualnie, nie na zasadzie kopiuj → wklej. Nie układamy diet bardzo niskokalorycznych/ubogoenergetycznych. Więcej na ten temat jadłospisów w zakładce plany żywieniowe.

Dietetyk w Bydgoszczy. Smaczna, zdrowa dieta i skuteczne odchudzanie.